Królewna Śnieżka – Ogród Świateł

Powrót
Kraków
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
05.11.2021 - 27.02.2022
Królewna Śnieżka – Ogród Świateł
Wciągające i niezwykłe wydarzenie, które przybliża do znanych i uwielbianych baśni.

Królewna Śnieżka – Ogród Świateł, to już druga edycja świetlnej wystawy, która odbywa się w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie.

Po ogromnym sukcesie poprzedniej edycji Ogrodu Świateł – Alicja w Krainie Czarów, która zachwyciła swoją magiczną krainą blisko 300 000 zwiedzających, w roku 2021, to samo miejsce ponownie rozbłyśnie blaskiem setek tysięcy świateł.

Tym razem przenosimy się w świetlną wyprawę do niesamowitego świata stworzonego przez braci Grimm – magicznej krainy Królewny Śnieżki i krasnoludków. Zaaranżowanym przez nas bajkowym lesie, zwiedzający rozpoczynają swoją przygodę od zaczarowanego jabłka i przechodząc przez bramę wejściową w formie ogromnej księgi, rozpoczynają spacer po najważniejszych momentach z opowiadania Śnieżki oraz codziennym życiu Krasnoludków.

 

Po więcej informacji odwiedź dedykowaną stronę wystawy https://krolewnasniezka.ogrodswiatel.pl/

1 23

Cała wystawa została umiejscowiona przez nas na terenie 6 ha Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Sceneria została wzbogacona o współgrające z nią elementy multimedialne takie jak: tunel i choinka multimedialna, łąka świetlna, pokazy laserowe, multimedialne pnącza.

Ogród Świateł, którego motywem przewodnim jest historia Królewny Śnieżki jest jedną z 3 plenerowych wystaw świetlnych organizowanych przez nas w sezonie 2021/2022. Każdy z nich inspirowany jest inną ponadczasową historią oraz projektowany tak, aby współgrał z lokalną roślinnością i krajobrazem. Historia, bohaterowie, którzy żyją od lat w naszej wyobraźni i pełna scenografia miejsca sprawiają, że każdy z Ogrodów jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.