Alicja w Krainie Czarów – Kraków 2020/2021

Powrót
Kraków
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
1.10.2020 - 27.02.2021
Alicja w Krainie Czarów – Kraków 2020/2021
Pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Alicja w Krainie Czarów to pierwszy tego typu Ogród Świateł w Polsce. Trwająca 4 miesiące wystawa świetlna, oczarowała niemal 300 000 odwiedzających.

Kraina Czarów została przez nas zaaranżowana na zamkniętej przestrzeni 6 hektarów Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. W trakcie trwania wystawy wszyscy widzowie mieli niepowtarzalną okazję wyruszyć w podróż po metaforycznym, multimedialnym świecie Alicji, podążać świetlnymi szlakami i poznać przy tym szalonych, wręcz nierealnych mieszkańców Krainy Czarów. Dzięki widowiskowym instalacjom świetlnym zajrzeli do Króliczej Nory, spotkali szeroko uśmiechniętego Kota z Cheshire, palącego fajkę Pana Gąsienicę, wzięli udział w Zwariowanym Podwieczorku i odwiedzili Królową Kier w jej własnym zamku. Dodatkowo wszystkie zaprojektowane przez nas figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrały z dźwiękiem, obrazem i muzyką, co gwarantowało wiele wspaniałych emocji i niezapomnianych wrażeń.

Na terenie Ogrodu Świateł stanęła również wyjątkowa 16-metrowa choinka z 30 tysiącami multimedialnych punktów LED,, dwuczęściowy labirynt świetlny z 50 tysiącami świateł LED, 18 metrowy multimedialny tunel świetlny, pokazy laserowe oraz wiele innych atrakcji.

1 13

Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.