Aktualności

Powrót
1 28
26-10-2021

Ogród Świateł powraca do Krakowa z nowym wydarzeniem!

Hej ho, hej ho! Do Ogrodu Świateł by się szło!

 

Lustereczko powiedz przecie, gdzie będzie jedna z najpiękniejszych wystaw świetlnych na świecie?

 

Po ogromnym sukcesie poprzedniej edycji Ogrodu Świateł – Alicja w Krainie Czarów, która zachwyciła swoją magiczną krainą blisko 300 000 zwiedzających, również i tej jesieni, w tym samym miejscu, Kraków ponownie rozbłyśnie blaskiem setek tysięcy świateł.

 

Co w tym sezonie czeka na zwiedzających? Na całość widowiska składa się niemal 30 instalacji świetlnych, takich jak np. domek krasnoludków w postaci 12-metrowego tunelu świetlnego, kopalnia brylantów i diamentów oraz wiele atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 30 000 świateł LED, a także cieszące się dużą popularnością pokazy laserowe.

 

Nie zabraknie elementów gier i wyzwań dla najmłodszych oraz dobrego zakończenia, czyli wybudzenia królewny przez księcia ze snu, po którym wszyscy będą żyć długo i szczęśliwie.

 

Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką.

 

Krakowianie, ale i wszyscy przyjezdni, chcący zobaczyć jedną z największych wystaw świetlnych w Polsce rozlokowaną na świeżym powietrzu, na powierzchni aż 6 hektarów parku, w otoczeniu drzew ozdobionych przez ponad pół miliona świateł LED, będą mieli niezwykłą okazję do stworzenia ciekawych wspomnień i pamiątek w postaci pięknych zdjęć i filmów. W uchwyceniu pięknych kadrów pomoże zwiedzającym wiele urokliwych photo pointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy.

 

Podobnie jak w ubiegłym roku, tegoroczna wystawa Ogrodu Świateł powstaje we współpracy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Dla komfortu zwiedzających, zakup biletów online będzie limitowany i możliwy wyłącznie na wybrane godziny zwiedzania.

 

Bilety w sprzedaży są dostępne na stronie internetowej www.bilety.ogrodswiatel.pl oraz w kasach na terenie Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.