Aktualności

Powrót
1 34
26-10-2021

Z Warszawy do Nibylandii – podróż przez zaczarowany Ogród Świateł

Z Warszawy do Nibylandii – podróż przez zaczarowany Ogród Świateł

 

W zbliżającym się sezonie jesienno-zimowym na Warszawiaków czeka podróż do Nibylandii za sprawą plenerowej wystawy Ogród Świateł – Piotruś Pan. Będzie ona dostępna dla Zwiedzających przez najbliższe 4 miesiące – od 05 listopada 2021 do 27 lutego 2022, a więc każdy, kto chciałby poczuć się jak Dzwoneczek, Wendy czy główny bohater tej znanej na całym świecie opowieści, z pewnością znajdzie dogodny termin, by odwiedzić Ogród Botaniczny w Powsinie. Wydarzenie odbywać się będzie na wydzielonej powierzchni aż 10 hektarów parku, w pięknej scenerii skrzącej się od pół miliona świateł LED strojących zaczarowane drzewa i roślinność Ogrodu Botanicznego.

 

Co dokładnie czeka na tych, którzy zdecydują się uciec z Piotrusiem Panem do świata Nibylandii? Niemal 30 instalacji świetlnych oraz wiele unikatowych atrakcji multimedialnych takich jak np. choinka multimedialna stworzona z 40 000 świateł LED (atrakcja dostępna od 6 grudnia 2021), a także pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video-mappingi.

 

Nie zabraknie elementów gier i wyzwań dla najmłodszych oraz wielu photo – pointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy, takich jak wielki Pióropusz Wodza Pantery, Skrzynia Skarbów czy Jama Krokodyla. Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które współgrają z dźwiękiem, obrazem i muzyką.

 

Zafascynowani opowieścią o wyspie wiecznego dzieciństwa, postanowiliśmy ukazać jej najważniejsze elementy znane wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom. Już na samym początku tej kolorowej podróży, przekraczając próg bramy wejściowej i podążając zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez tęczową ścieżkę, będziecie wiedzieć jaka historia właśnie otwiera się przed Wami.

 

Tak jak i w książce, to w dziecięcym pokoju rozpoczyna się ciąg ekscytujących przygód grupki dzieci. Pozostałe sceny lampiony prezentują m.in. lot dzieci do Nibylandii nad Londynem, Wioskę Pikaninów, Przystań Elfów, które żyją w konarze starego drzewa oraz Wyspę Czaszki, dostępną tylko dla tych, którzy odnajdą drogę poprzez zaczarowany labirynt. Wizualna uczta nie kończy się jednak na ziemi – multimedialna, świetlna łąka na wodzie to kolejny, intrygujący element wystawy, który zamieni otoczenie w bajkowy krajobraz.

 

Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Dla komfortu zwiedzających, zakup biletów będzie online limitowany oraz możliwy wyłącznie na wybrane godziny zwiedzania. Bilety, w zależności od dnia, będą w cenach od 23 zł do 33 zł dostępne online na stronie www.bilety.ogrodswiatel.pl i w kasach oraz biletomatach na terenie ogrodu Ogrodu Botanicznego w Powsinie.