FAQ

Jakie są ceny biletów?

Ceny biletów od poniedziałku do czwartku to:

 • bilet normalny - 24 zł
 • bilet ulgowy* - 19 zł
 • bilet rodzinny - 75 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
 • bilet dziecięcy - 1.00 zł (dziecko do 3 roku, tj. do 36 miesiąca życia).

Ceny biletów weekendowych od piątku do niedzieli i w święta to:

 • bilet normalny - 29 zł
 • bilet ulgowy - 24 zł
 • bilet rodzinny - 95 zł (2 osoby dorosłe i 2 dzieci lub 1 osoba dorosła i 3 dzieci)
 • bilet dziecięcy - 1 zł (dziecko do 3 roku, tj. do 36 miesiąca życia).

* Na podstawie stosownego dokumentu: dzieci powyżej 3 roku życia (powyżej 36 miesiąca życia), uczniowie, studenci (do 26 roku życia), doktoranci (do 35 roku życia), emeryci, renciści, posiadacze karty ISIC i EURO 26, osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie.


Bilety należy zakupić z wyprzedzeniem online lub w kasie znajdującej się przed wejściem do Ogrodu Świateł od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Gdzie można kupić bilety?

Bilety można kupić z wyprzedzeniem online na stronie internetowej wydarzenia www.ogrodswiatel.pl oraz w kasie znajdującej się przed wejściem do Ogrodu Doświadczeń od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do godz. 15:00.
Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

W jakim terminie można wykorzystać zakupione bilety?

Bilety są ważne od momentu zakupu do 28 lutego 2021, można je wykorzystać w dowolnym dniu. Jedynym zastrzeżeniem jest skorzystanie w piątek, sobotę, niedzielę oraz święta z biletów zakupionych na dni od poniedziałku do czwartku - nie ma takiej możliwości.

Czy bilet kupiony na dany termin jest ważny tylko w tym terminie?

Zakupiony bilet można wykorzystać do końca trwania wystawy, o ile nie został już wcześniej wykorzystany. Należy pamiętać, że bilety zakupione na dni powszednie (poniedziałek – czwartek) uprawniają do wejścia TYLKO w te dni

Gdzie można dokonać rezerwacji?

Jeśli chcesz dokonać rezerwacji skontaktuj się z nami mailowo poprzez adres informacje@ogrodswiatel.pl lub pod numerem telefonu: +48 12 428 66 00 wew. 11. Dział rezerwacji dostępny jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

‼ Infolinia telefoniczna jest czynna codziennie wyłącznie w godzinach otwarcia wystawy (Wystawa zakończona) -> 515 411 423

Czy trzeba wcześniej rezerwować termin zwiedzania?

Przy zakupie biletów online niezbędny jest wybór daty oraz godziny wejścia do Ogrodu Świateł. Niezależnie od godziny wejścia, na terenie Ogrodu Świateł można przebywać do jego zamknięcia (do godziny 21:00).

Zakupu biletów należy dokonać z wyprzedzeniem online na www.ogrodswiatel.pl lub w kasie znajdującej się przed wejściem do Ogrodu Doświadczeń, dostępnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w trakcie otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Czy obowiązują jakieś zniżki na zakup biletu wstępu?

Zniżki na zakup biletów przysługują:

 • osobom niepełnosprawnym oraz ich opiekunom przysługuje bilet ulgowy. 
 • posiadaczom Krakowskiej Karty Rodzinnej oraz Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżka na bilety.
 • posiadaczom Karty Krakowskiej przysługuje 20% zniżka na bilety.
 • osobom biorącym udział w programie #ZwiedzajKrakow przysługuje 20% zniżka na bilety.

Skorzystanie ze zniżek możliwe jest wyłącznie w kasie Ogrodu Świateł - nie ma możliwości skorzystania ze zniżek przy zakupie biletów online. Kasy otwarte są od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w trakcie otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Osoby niepełnosprawne obsługiwane są w kasie poza kolejnością. 

Czy jest możliwość zakupu biletów ze zniżką KK?

Bilety ze zniżka KK można nabyć tylko w kasie Ogrodu Świateł otwartej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Czy “Niekrakowska” Karta Dużej Rodziny jest również uznawana?

Honorowane są tylko karty Krakowskie, ponieważ muzeum jest instytucją miejską. Zakupu biletów ze zniżką można dokonać wyłącznie w kasie Ogrodu Świateł. Od 17 stycznia kasy Ogrodu Świateł otwarte są wyłącznie od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w trakcie otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Czy można zwrócić lub wymienić bilet?

Bilety wstępu są ważne od momentu zakupu do zakończenia wystawy - do 28 lutego 2021 roku. Bilety nie podlegają wymianie ani zwrotowi.Wyjątkiem jest sytuacja, w której wystawa zostałaby zamknięta z powodu trudnych warunków atmosferycznych lub z powodu nowych obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

Nie dostałem biletu na maila.

Prosimy o sprawdzenie w folderze "SPAM", bilety mogły się tam zawieruszyć. Jeżeli korzysta Pani z gmaila, prosimy również o sprawdzenie innych folderów, do których grupowane są maile przychodzące.Jeżeli bilet nadal się nie odnalazł, prosimy o przesłanie maila z potwierdzeniem przelewu na maile: rafal.sworst@mim.krakow.pl oraz krystian.gardian@mim.krakow.pl

Czy bilet należy wydrukować?

Bilet wystarczy pokazać na telefonie. Przed skanowaniem prosimy:

 • ustawić maksymalną jasność ekranu,
 • wczytać bilety z pliku pdf,
 • powiększyć kody kreskowe do szerokości około 3 cm.

Do której godziny otwarte są kasy biletowe?

Kasy otwarte wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Sobota i niedziela – kasy nieczynne. Nowe godziny otwarcia kasy wprowadzamy od 18.01.2021

Czy do biletów zakupionych przez internet na poniedziałek-czwartek można dopłacić w kasie Ogrodu różnicę i wejść na nie na wystawę od piątku do niedzieli?

Niestety nie ma takiej możliwości. Bilety są ważne przez 90 dni i można skorzystać z nich w innym terminie, ale tylko w okresie na jaki były pierwotnie kupowane tj. od poniedziałku do czwartku lub od piątku do niedzieli.

Czy w związku z obostrzeniami planowane są jakieś restrykcje biletowe, godziny zwiedzania itd.?

W związku z wprowadzaniem narodowej kwarantanny, mając na uwadze komfort oraz bezpieczeństwo zwiedzających, ograniczona została ilość możliwych do zakupienia biletów online na daną godzinę.
Od 28 grudnia, oprócz wyboru daty zwiedzania, konieczny jest również wybór godziny zwiedzania w odstępach 30 minutowych od godziny 17:00 (od godziny otwarcia wystawy). 

Ważne informacje:

 • Limit ten nie dotyczy sprzedaży biletów w kasie Ogrodu Świateł. 
 • Wszystkie zakupione do tej pory bilety ważne są do 28 lutego 2021 roku. 
 • Prosimy o przyjście minimum 10 minut przed planowaną godziną zwiedzania na wypadek ewentualnych kolejek. 
 • Na wystawie można przebywać do godziny 21:00 (do zamknięcia Ogrodu), niezależnie od godziny wejścia na wystawę.  
 • Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Doświadczeń w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

W jakich dniach tygodnia wystawa jest otwarta?

Wystawa jest czynna dla zwiedzających codziennie do 28 lutego 2021r. Serdecznie zapraszamy!

Przypominamy o konieczności wcześniejszego zakupu biletów online na www.ogrodswiatel.pl lub w kasie znajdującej się przed wejściem do Ogrodu Doświadczeń, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Doświadczeń w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

W jakich godzinach możliwe jest zwiedzanie?

Wystawa jest czynna codziennie od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 17:00 do 21:00. Ostatnie wejscie następuje o godzinie 20:30.

Bilety należy zakupić z wyprzedzeniem online na www.ogrodswiatel.pl lub w kasie znajdującej się przed wejściem do Ogrodu Doświadczeń od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.
Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Gdzie znajduje się główne wejście na wystawę?

Jedyne wejście do Ogrodu Doświadczeń znajduje się od strony Alei Pokoju. W niedziele niehandlowe otwarta jest część parkingu CH M1, od strony Ogrodu Doświadczeń.

Ile trwa zwiedzanie?

Warto zarezerwować ok. 1,5 h, jednak nie ma ograniczeń. Ogród czynny jest codziennie od godziny 17:00 do 21:00. Kasy biletowe otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Ogrodu Świateł w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Czy to jest wystawa wewnętrzna czy zewnętrzna?
Jaka jest jej lokalizacja?

Alicja w Krainie Czarów – Ogród Świateł jest czasową wystawą plenerową, zlokalizowaną w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, przy Alei Pokoju 68 na powierzchni 6 hektarów.

Kiedy odbywają się pokazy laserowe?

Pokazy laserowe odbywają się każdego dnia od 18:15 co 30 minut.


Reszta pokazów odbywa się codziennie w wyznaczonych godzinach:


 • Pokaz choinki od 17:00 co 30 minut
 • Pokazy ścieżki multimedialnej od 17:00 co 15 minut
 • Pokazy zmyślonej łąki od 17:00 co 15 minut

W jakich godzinach i gdzie odbywają się pokazy laserowe?

Pokazy laserowe odbywają się przy akompaniamencie "Alice's Theme" z oficjalnej ścieżki dźwiękowej "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona.
Pokazy laserowe odbywają się codziennie co 30 minut, rozpoczynając od godziny 18:15.
Czas trwania pokazu: 5 minut.

Pokazy „Candela” 16-metrowej choinki multimedialnej z ponad 30 tysiącami multimedialnych punktów LED.:
Pokazy odbywają się każdego dnia co 30 minut od momentu otwarcia wystawy.
Czas trwania pokazu: 10 minut.

Zmyślona łąka:
pokazy odbywają się każdego dnia co 15 minut od momentu otwarcia wystawy.

Ścieżka multimedialna:
pokazy odbywają się każdego dnia co 15 minut od momentu otwarcia wystawy..

Czy uznają Państwo bon turystyczny?

Nie, bon turystyczny nie jest uznawany.

Gdzie mogę zaparkować samochód? Czy obiekt posiada darmowy parking?

Tak, dojeżdżający samochodami mają możliwość zaparkowania na gościnnym parkingu Centrum Handlowego M1, który jest darmowy.

Kolejka do wejścia?

Od 19 stycznia do wejścia obowiązuje wyłącznie jedna kolejka dla osób, które dokonały wcześniejszego zakupu biletów online lub w kasie Ogrodu Świateł.

Kasa Ogrodu Świateł dostępna jest od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do godziny 15:00. Od 19 stycznia nie ma możliwości zakupu biletu w kasie Ogrodu Świateł w godzinach otwarcia wystawy oraz w weekendy.

Czy na teren wystawy mogę wjechać rowerem, hulajnogą itp.?

Niestety nie. Na terenie wystawy obowiązuje całkowity zakaz jeżdżenia na rowerze, hulajnodze, rolkach i deskorolkach.

Czy na terenie wystawy znajduje się strefa gastro?

Zgodnie z obecnymi obostrzeniami strefa gastronomiczna na terenie wystawy pozostaje tymczasowo zamknięta.

Czy ogród świateł można odwiedzić z psem?

Na teren wystawy obowiązuje zakaz wprowadzania psów z wyjątkiem psów przewodników. Duża ilość światła oraz dźwięków mogłaby być niebezpieczna dla pupila.

Kto jest organizatorem wystawy?

Organizatorami wystawy są Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz CD Lighting.